Jesteś tutaj:

Dom na Lednicy

Chcemy Wam powiedzieć...

WITAJCIE W DOMU
na Lednicy!

Przebywając na Polach Lednickich, możesz dotknąć wielkości i świętości Przyjaciela Młodych Świętego Jana Pawła II, napełnić się ciszą, skupieniem i modlitwą. Dom św. Jana Pawła II jest domem każdego, kto do niego wchodzi. Domem, gdzie możesz przysiąść na jednej z ławek, pomodlić się i w zadumie oglądać wielkie dzieła Pana. Pola Lednickie są miejscem odnowienia własnego chrztu i obmycia twarzy wodą z najstarszej polskiej chrzcielnicy. To miejsce, gdzie możesz wybrać Chrystusa i wybór ten uczynić fundamentem całego swojego życia.

domnalednicy
lednica_2017_dron1_IW-3-1029x771

Początek i Wiosna Kościoła!

W naszym Domu znajdziecie wiele pamiątek – papieskich i związanych z wydarzeniami na Lednicy.

Warto zobaczyć m.in. ważącą 600 kg Biblię, klucze do wielu miast Polski, Lednicki Krzyż z kamieniami z Ziemi Świętej, okno z Franciszkańskiej 3 czy relikwiarze świętych.

Serce naszego Domu stanowi przeszklona kaplica z widokiem na całe Pola Lednickie, z której widać replikę krzyża z Giewontu, stacje Drogi Krzyżowej, Bramę-Rybę, jezioro oraz grób Ojca Jana u stóp głazu upamiętniającego 27 lat pontyfikatu Jana Pawła II.

Nasz Dom czeka na Ciebie!

Jeśli szukasz miejsca, w którym chcesz przeżyć niezapomniany czas indywidualnie lub przyjechać ze swoją grupą – czekamy na Was!

Na stronę lednicką (27)

Kontakt z Domem na Lednicy

o. Jacek Skupień – przełożony Domu
tel. +48 510 132 015