Wspieram Lednicę

Bo wtedy mam udział w budowaniu pięknego dzieła
DZIĘKUJEMY!

Kochani Przyjaciele Lednicy!

Wracaj do Domu! 

W Domu wszystko się zaczęło. Do Domu wracamy w radosnych chwilach, ale i w tych najtrudniejszych. Lednica to Dom bez ścian, którego posadzką są Pola Lednickie, dachem niebo, a wszyscy jesteśmy zwróceni ku Bramie-Rybie, gdzie czeka na nas Chrystus. 

I w tym Domu dzieją się cuda – tańczy balet, niosą się lednickie pieśni, płonie ogień lub brzmi cisza na 100 tysięcy osób gdy trwa adoracja Chrystusa. To Dom w którym spotykają się ludzie, którzy chcą jeszcze lepiej zrozumieć, o co chodzi w tym chrześcijaństwie i wejść w prawdziwą, żywą relację z Chrystusem

Przez ostatnie prawie 30 lat Pola Lednickie nasiąkły radością młodych, ich entuzjazmem, ale też łzami, szczerą modlitwą i wyborem Chrystusa na Pana i przewodnika. 

Ojciec Jan Góra wiedział, że młodzi potrzebują Domu, gdzie będą mogli wracać i czuć się u siebie. Lednica jest dla młodych – zarówno czerwcowe spotkanie, jak i Dom, w którym mogą odpocząć, złapać dystans do przygniatającego świata, przeżyć rekolekcje. Nasycić się atmosferą Domu. 

Ten Dom to konstrukcja, którą wolontariusze, którzy potrzebują narzędzi – scena, nagłośnienie, kilometry kabli do telebimów, barierki, drewno, namioty, czy toalety. To także ważne sprawy w Domu – nakarmienie wolontariuszy, przygotowanie stref na warsztaty i sprawy dotyczące bezpieczeństwa ludzi, którzy przyjadą na nasze spotkanie. 

Lednica_przewodnicy-2
Na stronę lednicką (27)
Lednica_aniol_2
Lednica_2018_schola_2_LFZ-2

Koszt całego spotkania lednickiego to 500.000 zł. To środki, które pozwalają na stworzenie najpiękniejszego Domu dla dziesiątek tysięcy ludzi, który stworzą setki wolontariuszy. Potrzebujemy ich wyposażyć w narzędzia do stworzenia Domu.

Spotkania Lednickie od samego początku funkcjonują dzięki Darczyńcom, a tworzą je młodzi ludzie – wolontariusze. Ojciec Jan dzwonił do różnych ludzi i prosił: “Daj co masz. Nie dla mnie, bo ja niczego nie potrzebuję. Daj dla młodych”. 

I tak jest do dzisiaj. Zmieniło się tylko to, że Ojciec Jan Góra już nie wybiera numerów w swojej komórce, bo patrzy na nas z góry. Dziś to my – duszpasterze ledniccy stoimy przed Tobą i prosimy Cię o wsparcie – pomóż nam stworzyć ten wyjątkowy Dom na czerwcowe spotkanie. Dom, w którym dziesiątki tysięcy młodych spędzą dzień i noc, a potem niosąc Chrystusa w sercu wrócą do swoich rodzinnych domów, by głosić, że Jezus jest Panem. 

Lednica dla wielu stała się Domem, miejscem początku i odrodzenia wiary.
Dlatego prosimy – wesprzyj Spotkanie Lednickie – 1 czerwca 2024.
Daj co masz. Nie dla nas. Daj dla młodych!

o. Tomasz Nowak i s. Łucja Rado
duszpasterze ledniccy

Zebraliśmy już 11 739 zł


Twórzmy RAZEM to Dzieło dalej!

50 zł
 
100 zł
200 zł
 
 zł  

  Operatorem płatności internetowych jest Tpay.Możesz też wesprzeć nasze działania, w tym organizację najbliższego Spotkania i pracę duszpasterską w Domu na Lednicy poprzez przelew tradycyjny:

 

56 1240 2571 1111 0011 2726 0683

DOMINIKAŃSKA FUNDACJA LEDNICA2000
Ul. Kościuszki 99, 61 – 716 Poznań
w tytule: Darowizna – Wspieram Lednicę

DZIĘKUJEMY i do zobaczenia na Lednicy!