Jesteś tutaj:

Baza wiedzy

Baza wiedzy
lednickiego pielgrzyma

Wybierając się na Spotkanie, warto odpowiednio się do niego przygotować. Po latach organizacji i na przykładach Waszych pytań, postanowiliśmy stworzyć lednicką bazę wiedzy, która pozwoli nam wszystkim jeszcze lepiej przygotować się do udziału w Spotkaniu na Polach Lednickich.

Spotkanie Lednickie w kilku pytaniach

Jak zostać wolontariuszem?

To bardzo proste – wystarczy sprawdzić w zakładce "Wolontariat", kogo poszukujemy, a następnie zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Czy można spać w Domu?

Dom na Lednicy jest przez cały rok otwarty dla pielgrzymów z każdego zakątka Polski. Wyjątek stanowi tutaj dzień Spotkania Młodych LEDNICA 2000 – po jego zakończeniu nie ma takiej możliwości.

Czy można być w służbie, przyjeżdżając z grupą?

Nie ma ku temu przeszkód. Należy się jednak wcześniej upewnić, w jakich godzinach działa dana służba i o której godzinie zorganizowana grupa zamierza wracać.

Co to jest ISL?

ISL to inaczej Infrastruktura Spotkania Lednickiego – tworzenie infrastruktury na polu, która umożliwia pielgrzymom bezpieczne przeżywanie Spotkania Młodych na świeżym powietrzu.

Transport na Pola Lednickie w dniu Spotkania.

W dniu Spotkania Młodych LEDNICA 2000 będą przygotowane specjalne parkingi dla samochodów osobowych i autokarów. Poruszanie się samochodem po terenie Pól Lednickich jest możliwe tylko dla aut posiadających specjalne przepustki.

Kiedy jest ISL i czy trzeba być na całości?

ISL, czyli Infrastruktura Spotkania Lednickiego, zwykle rozpoczyna się tydzień przed Spotkaniem Młodych i kończy się bezpośrednio przed. Nie trzeba być na całości, jednak z przyczyn organizacyjnych zwykle prosimy o przyjazd na minimum trzy dni przed Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000.

Gdzie można się zapisać?

Zapisu będzie można dokonać poprzez wejście w zakładkę ZAPISY na naszej stronie internetowej.

Czy bezpośrednio z Poznania jest transport?

Z Poznania co roku na Pola Lednickie przyjeżdżają grupy pielgrzymów. Radzimy sprawdzić w najbliższych parafiach lub grupie na Facebooku „Jedziemy na Lednicę”.

Czy można być w dwóch służbach w dniu Spotkania Młodych LEDNICA 2000?

Nie, chcemy, by wolontariusze skupili się na swoich zadaniach w 100 procentach.

Czy osoby poniżej 18 roku życia mogą być wolontariuszami?

To zależy od służby. Przy każdym formularzu podajemy wiek indywidualny

O której będzie można wejść na Pola?

Nasze Pola i recepcje zostaną otwarte o godz. 8.00

Jak będzie można wrócić ze Spotkania?

Specjalnie dla Was Koleje Wielkopolskie przygotowują dla nas specjalne połączenia pociągami ze stacji LEDNOGÓRA. Prosimy o wyszukiwanie komunikatów na naszej stronie.